Skip to main content

Podejście Reggio Emilia

Current Status
Not Enrolled
Price
128 zł
Get Started

Podejście Reggio Emilia ma dalekosiężne działanie – od wielu lat, inspirując i wpływając na praktykę rodzicielską i nauczycielską na całym świecie. Szkolenie jest oryginalną wskazówką dla nauczycieli, którzy dopiero zaczynają odkrywać swój potencjał i tworzą warsztat pracy oraz ożywczą odmianą dla doświadczonych praktyków. Szkolenie daje okazję, aby zastanowić się, co w lokalnym kontekście oznacza realizacja projektów edukacyjnych Reggio Emilia i jak wykorzystać otrzymane materiały, aby skutecznie realizować kreatywne innowacje. 

Omówimy zasady projektu edukacyjnego Reggio Emilia oraz sposoby, w jakie można prowokować dziecko do doświadczania i budowania wiedzy. Omówimy zasady tworzenia przestrzeni i relacji między dorosłymi i dziećmi oraz między dorosłymi: nauczyciele-rodzice-decydenci. Wskażemy sposoby pobudzania aktywności dzieci i uczenia się jednostek i grup. Uczestnicy odkryją swoje możliwości, przyglądając się prostym a skutecznym sposobom pracy zgodnie z podejściem Reggio Emilia.

Dzięki uczestnictwu w szkoleniu dowiesz się:
  • jak zobaczyć świat oczami dziecka i mówić w ich „100 językach” w domu i szkole,
  • jak odnaleźć dziecięcą matematykę w skakaniu, czytanie w czystej kartce, kosmos w kałuży,
  • jak zmienić zwykłe przedmioty w niezwykłe pomoce dydaktyczne,
  • Jak umacniać dzieci w poczuciu ciekawości i zdumienia wobec świata
  • Jak budować poczucie własnej wartości,
  • Jak rozpocząć zmianę, napisać i zrealizować oryginalną innowację pedagogiczną w idei Reggio Emilia.

Agnieszka Kuźba

Jestem nauczycielką, doradcą w zakresie edukacji naturalnej, prelegentką, autorką esejów i materiałów metodycznych inspirujących do wzbogacania warsztatu nauczyciela w oparciu o metody M. Montessori, R. Steinera, L. Malaguzzi i najnowsze zdobycze neurodydaktyki. Prowadzę warsztaty z zakresu rozwijania inteligencji wielorakich – m.in. treningu uważności, ruchu w naturze i wykorzystania materiałów naturalnych w pracy dydaktycznej i wychowawczej we wczesnej edukacji. Z sukcesem stosuję łatwe w pozyskaniu materiały naturalne jako karty pracy dla wspierania wszystkich sfer rozwoju dziecka ze szczególnym uwzględnieniem rozwoju poznawczego.

Zapraszamy do skorzystania z naszego szkolenia. Za pierwszym razem wymagane będzie przechodzenie przez lekcje według zadanej kolejności. Po ukończeniu danej lekcji możesz do niej wrócić w dowolnym momencie, kiedy tylko zechcesz! Gdy już poznasz wszystkie treści i prawidłowo odpowiesz na pytania testowe, będziesz mieć możliwość pobrania certyfikatu ukończenia szkolenia!

Czy chcesz mieć dostęp do wszystkich szkoleń z zakresu wychowania przedszkolnego na jednej platformie? Skorzystaj z kodu rabatowego tylko348, który obniży cenę o 150 zł. Za dostęp do 20 szkoleń zapłacisz tylko 348 zł, czyli zaledwie 17 zł za jedno szkolenie!
Poznaj wszystkie nasze szkolenia: www.edu-akcja.pl/tematyka/

Kup dostęp do wszystkich szkoleń!

498 zł  348 zł z kodem tylko348

Zapraszamy do pobrania materiałów dodatkowych do kursu:

Ocena szkolenia

5.0
Średnia ocen
Liczba ocen: 1
5
1
4
0
3
0
2
0
1
0
Podziel się swoją opinią na temat naszego szkolenia!
Ewa Albińska
Przesłana 2 lata temu
Odkrywcze

Bardzo się cieszę, że wzięłam udział

Show more reviews
Podziel się swoją opinią na temat naszego szkolenia!